Sivusto ei tue käyttämääsi selainta. Suosittelemme selaimen päivittämistä uudempaan versioon.

Raindrop hoito ... nuorentaa mieltä, tasapainottaa kehoa.

Raindrop on aivan ihastuttava tapa heittää kiireen keskellä itsensä rentouttavaan olotilaan, samalla se hellii meidän kehoamme puhdistavasti jopa solutasolla asti. 


Raindrop on yhdistelmä kahdesta tekniikasta, Vitaflex-otteet ja Lakota-intiaanien sulkasivelyt ja Young Livingin eteeriset öljyt. Tämä tekniikka vaikuttaa niin vahvasti kehoomme, että Raindroppiin tullaan aina uudestaan ja uudestaan.

Raindrop on hellä ja rauhallinen hetki, jossa kaikki aistit saavat vastaanottaa luonnon omia ainesosia puhtaista ja aidoista eteerisistä öljyistä. Keho on kiitollinen tästä lahjasta, jonka tarjoat itsellesi nykyajan kiireellisen ajan tuoksinassa. Se tukee elimistön toimintoja luonnollisella tavalla fyysisesti sekä henkisesti. Raindrop antaa myös puhtia ja energiaa.

Monia muitakin pitkän ajan vaikutuksia on saatu kokea Raindropin kanssa. Kun ihmisellä on paljon kaikenlaista haastetta elämänsä aikana, keho väsyy ja siitä aiheutuu monenlaista harmia. Raindrop on oiva työkalu kehon hyvinvoinnin tukemiseen ja  ylläpitämiseen.


Varaa aika itsellesi jo tänään!

ETELÄ-SUOMI (Pääkaupunkiseutu, Iittala, Kirkkonummi, Porvoo, Sipoo, Hämeenlinna, Lahti, Mäntsälä)

- Anneli Puhakka, anneli.puhakka(a)kopernicus.fi, 050-5663882, Hämeenlinna

- Anu Kervinen, anu.kervinen@intuitio.net, 045 - 127 6815, Helsinki

- Elina Kiviniemi, elina.kiviniemi(a)aina.net, 044-0660408, Janakkala, Kanta-Häme

- Hanna Nauha, 050-3674997, Vantaa

- Hanna Kääriä, hannakkaaria@gmail.com, 045-2780850, Hämeenlinna&Lahti

- Hanna Parviainen, me_reddish(a)hotmail.com, 050-3553628, Helsinki

- Jaana Lehto, jaanaslehto@gmail.com, 045-2398036, Lahti/Päijät-Häme

- Jaana Turtio, jaana@hierontajahyvinvointi.com, 0408273743, Helsinki

- Katri Kinnunen, katri.kinnunen@gmail.com, 040-9104641, Nurmijärvi

- Maria Koivunen, maria.koivunen(a)netti.fi, 040-5764805, Lapinjärvi

- Merja Vidgren, merja.vidgren@kolumbus.fi, 050-5002881, Espoo (Tapiola)

- Mirja Poikkeus, mirja.poikkeus@pp.inet.fi, 0400-619255, Kirkkonummi

- Pirita Syvänne, oikeamotiivi@gmail.com, 044-333-0270, Loviisa&Porvoo

- Riitta Laitinen, riitta.laitinen@picnic.fi, 044-3737602, Pornainen

- Rosita Jokinen, rosita.jokinen@gmail.com, 050-5851074, Iittala

- Saara Kiuru, saara.kiuru(a)gmail.com, 040-9617990, Mäntsälä

- Saila Savolainen, sailikki(a)hotmail.com, 040-5147762, Loppi

- Sarlotte Niemikorpi, sarlotte.niemikorpi@gmail.com, 040-9113696, Helsinki/Vantaa

- Suvi Terho,  050-3789309 (tekstiviesti), Kirkkonummi

- Tuula Toivonen, tuulamari@hotmail.com, 050-5406346, Sipoo

 

VARSINAIS-SUOMI (Turku, Nousiainen, Nauvo)

- Aila Lehto, aila.lehto@dnainternet.net, 040-5742901, Turku

- Meri Kaarto, merim.kaarto@gmail.com, 040-5793521, Nauvo/Parainen 

- Mona Rantanen, monarantanen(a)hotmail.com, 040-7506091, Turku

- Mira Tolvanen, miira.tolvanen@gmail.com, 050-9100290, Turku

- Päivi Hotinen, paivi@tahtienpolku.com, 050-5582126, Turku & Mikkeli

- Soile Teitti, soile.teitti@helmenhohde.fi, 050-5753052, Turku

- Tea Vekka, 040-7224898, teukka77tv@suomi24.fi

- Tuula Nieminen, nieminentu@gmail.com, 040-7352218, Turku

 

PIRKANMAA (Kyröskoski, Ylöjärvi)

- Päivi Konttinen, p.aikukont@gmail.com, 044-3080982, Ylöjärvi

- Regina Keskinen, luontaishoitolaregina@gmail.com, 040-5462535, Kyröskoski/Ylöjärvi

- Suvi Lähteenkorva,0407508199, suvi@sateenkaarisydan.fi, Lempäälä

 

LÄNSI-SUOMI (Pori, Seinäjoki, Kannus, Kokemäki, Rauma, Sievi)

 - Darja Venho, darja.venho@gmail.com, 044-5453418, Porin seutu

- Jaana Keränen, nalle61x@luukku.com, 0400-587307, Reila, Pyhäranta

- Minna Isokääntä, minnaisokaanta@hotmail.com, 044-0290422, Sievi

- Olli Isopahkala, olli.isopahkala(a)netikka.fi, 040-8682048, Seinäjoki

- Riina Tasala, riina.tasala@gmail.com, 044-0706369, Rauma/Pori

- Sari Perttula/Kannuksen Kauneuskeskus, kannuksenkauneuskeskus@gmail.com, 06-870020, Kannus

- Tuulia Taanila, tuulia.taanila(a)netikka.fi, 040 588 0370, Seinäjoki

- Vilhelmiina Pihkoluoma, wimmu82(a)hotmail.com, 041-4702044, Kokemäki

 

ITÄ-SUOMI (Kuopio, Outokumpu, Joensuu, Heinävesi, Mikkeli, Varkaus)

 - Emilia Savolainen, savolainenemilia@hotmail.com, 045-6696148, Itä-Suomi

- Outi Piironen, ode.piironen(a)gmail.com, 044-2734152, Heinävesi

-  Päivi Hotinen, paivi@tahtienpolku.com, 050-5582126, Mikkeli & Turku

- Taina Martikainen, taina.martikainen@hotmail.com, 044-2519499, Heinävesi

- Virpi Uhlbäck, uhlback@pp.inet.fi, 045-2686186, Varkaus

 

KESKI-SUOMI (Kangasniemi, Mikkeli, Pyhäsalmi, Jyväskylä, Pyhäjärvi)

- Anne Pulkkanen, anne.pulkkanen(a)gmail.com, 050-4905994, Kangasniemi/Mikkeli

- Anun kauneus ateljee hius&hoito, anumustaparta@gmail.com, 044 5325554, Pyhäsalmi

- Elisa Peni, elisa.peni(a)hotmail.com, 040-7632465, Puuppola/Jyväskylä

- Jaana Myllymäki, jaana.stressaway@outlook.com, 040-9106056, Yppäri

- Julianna Juujärvi, juliannajuu(a)gmail.com, 040-9651106, Muurame/Jyväskylä

- Leena Kinnunen, leena.kinnunen(a)gmail.com, 044-5221061, Palokka/Jyväskylä

- Piia Karttunen, piia.karttunen@hotmail.com, 045-6064966, Tikkakoski/Jyväskylä

- Sanna Ylikotila, sannaylikotila(a)suomi24.fi, 040-5511897, Pyhäsalmi

- Sanni Tikkanen, sanni.i.tikkanen(a)gmail.com, 040-9382984, Pyhäjärvi

 

KAINUU (Suomussalmi)

- Senja Kemppainen, 040-7679805, Suomussalmi

 

POHJOIS-SUOMI (Kittilä, II, Kiiminki, Muhos, Nivala, Oulu, Oulainen, Rovaniemi, Haukipudas)

- Arja-Riitta Leppänen, leppanenarjariitta@gmail.com, 044-0204254, Oulainen

-  Eija Salimäki, eija(a)leinonen.in, 0400-939318, Kittilä/Seinäjoki

- Elina Pakanen, elinapaka(a)netti.fi, 040-7059179, II

- Kirsi Heikkinen, 040-8218549, Muhos (myös hevoset ja koirat)

- Leena Sorvari, lsorvari(a)hotmail.com, 044-2138467, Oulu

- Maria Mattila, maiju.mattila@hotmail.com, 040-8273124, Muhos

- Marja Romppainen, marja.romppainen@icloud.com, 044-3509777, Haukipudas

Paula Tikkanen, paulairmelitikkanen@gmail.com, 046-8115196, Rovaniemi

- Reeta Ylikoski, reeta.ylikoski@kotinet.com, 050-5822141 Nivala, Pohjois-Suomi

- Tarja Holappa, tarja.holappa@pp.inet.fi, 0400-673672, Kiiminki

- Tuulia Karinkanta, 0400-388293, Oulu

 

Raindroppaajana olen saanut kokea niin valtavan upeita vaikutuksia ihan jo Raindropin aikana. Kun ihminen tulee Raindropattavaksi ja näet kuinka hänen olemuksensa on väsynyt ja iho harmaa ja kaikin puolin kiireen riuduttama ja kun samainen ihminen lähtee kotiinsa Raindropin jälkeen, hän on kuin eri ihminen. Olemus on muuttunut virkeäksi ja iho hohtaa kuulautta. -Vilhelmiina

Ehdottomasti kannattaa kokeilla Raindropin ihanat vaikutukset kehosi tueksi. Tulet ihastumaan ikihyviksi. Niin paljon hyvää ja kiitollista palautetta jakaa jokainen Raindropin kokenut, että olen varma siitä, että tämä on tulevaisuuden uusi tehokas tapa antaa keholle lepoa ja virkistystä. -Vilhelmiina

Ota yhteyttä!

Emilia Savolainen

045-669-6148

savolainenemilia@hotmail.com